Diode: rectifying; SMD; 600V; 0.5A; 250ns; subSMA; Ufmax: 1.3V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSFJL-1
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RSFJL
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 0.5A; 250ns; subSMA; Ufmax: 1.3V
| Mounting | SMD |
| Case | subSMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 4pF |