Diode: rectifying; SMD; 1kV; 0.5A; 500ns; Package: reel,tape; subSMA
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
RSFML R2
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RSFML R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1kV; 0.5A; 500ns; Package: reel,tape; subSMA
| Mounting | SMD |
| Case | subSMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 4pF |