Module: soft-start; Usup: 220÷400VAC; DIN,on panel; 5.5kW; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSGD4012E0VD210
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: RSGD4012E0VD210
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: soft-start; Usup: 220÷400VAC; DIN,on panel; 5.5kW; IP20
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 220...400V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 5.5kW |
| Rated continuous current | 12A |
| Starting/stopping time | 1...20/0...20s |