Converter: DC/DC; 2W; Uin: 4.5÷13.2V; Uout: 12VDC; Iout: 167mA; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSH2-0512S/H3
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RSH2-0512S/H3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin: 4.5÷13.2V; Uout: 12VDC; Iout: 167mA; SMD
| Output current | 167mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | over current, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |