Converter: DC/DC; 2W; Uin: 2.8÷5.5V; SMD; 18.9x17.2x8.7mm; 2.5g
Kordarv:
150.0
Minimum quantity:
150.0
Tootekood:
RSH2-3.312S/H3-R
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RSH2-3.312S/H3-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin: 2.8÷5.5V; SMD; 18.9x17.2x8.7mm; 2.5g
| Output current | 167mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | over current, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 2.8...5.5V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |