Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18V; Uout: 24VDC; Iout: 125mA; SMD; 2.5g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSH3-1224S/H3
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RSH3-1224S/H3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18V; Uout: 24VDC; Iout: 125mA; SMD; 2.5g
| Output current | 125mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...81°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |