Converter: DC/DC; 3W; Uin: 18÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 600mA; SMD; 2.5g
Kordarv:
150.0
Minimum quantity:
150.0
Tootekood:
RSH3-2405S/H3-R
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RSH3-2405S/H3-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 18÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 600mA; SMD; 2.5g
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...81°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |