ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 15A/250VAC; green; neon lamp; 35mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSI2013C3GN
Tootja:
Tootja tootekood: RSI2013C3GN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 15A/250VAC; green; neon lamp; 35mΩ
| Operating temperature | -30...80°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 35mΩ |
| Mounting hole diameter | 31x22.3mm |
| Body colour | black |
| Backlight colour | green |
| Illumination | neon lamp |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 15A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | green |
| Button marking | O-I |
| Height above panel | 9.4mm |