General Purpose Relay, RSL Series, Interface, SPDT, 24 VDC, 6 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSL1AB4BD
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: RSL1AB4BD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele General Purpose Relay, RSL Series, Interface, SPDT, 24 VDC, 6 A
| Mounting | PCB, socket |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Switched voltage | ≤ 277V AC |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Contact current max. | 6A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |