ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 3A/250VAC; black; none; 35mΩ; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSM2013C3BK
Tootja:
Tootja tootekood: RSM2013C3BK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 3A/250VAC; black; none; 35mΩ; -30÷80°C
| Operating temperature | -30...80°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 35mΩ |
| Mounting hole diameter | 18x13.1mm |
| Body colour | black |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 3A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Key button colour | black |
| Button marking | O-I |