Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 2A; PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSM822-6112-85-S003
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSM822-6112-85-S003
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 2A; PCB
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Contact material | AgPd |
| Body dimensions | 21x10.1x12.1mm |
| Current rating | 2A |
| Switched voltage | ≤ 120V AC |
| Coil resistance | 45Ω |
| Rated coil voltage | 3V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 24V DC |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 1A / 120V AC |
| Contact current max. | 2A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 2.25V DC |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 8ms |
| Release time | 4ms |