Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; 0.6A/125VAC; 3A/30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSM822N-2112-85-S003
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSM822N-2112-85-S003
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; 0.6A/125VAC; 3A/30VDC
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...90°C |
| IP rating | IP67 |
| Contact material | AgNi |
| Body dimensions | 20.5x10.2x12.5mm |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 45Ω |
| Rated coil voltage | 3V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 3A / 30V DC |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 600mA / 125V AC |
| Relay variant | miniature |
| Coil voltage max. | 6.5V DC |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 2.1V DC |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 4.5ms |
| Release time | 1.5ms |