Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 9VDC; Icontacts max: 2A; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSM850-6112-8M-1009
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSM850-6112-8M-1009
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 9VDC; Icontacts max: 2A; SMT
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Contact material | AgPd |
| Current rating | 2A |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 579Ω |
| Rated coil voltage | 9V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 30V DC |
| Contact resistance | 50mΩ |
| AC contacts rating @R | 500mA / 125V AC |
| Contact current max. | 2A |
| Relay variant | miniature |
| Coil voltage max. | 22.5V DC |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 6.75V DC |
| Coil power consumption | 140mW |
| Operate time | 3ms |
| Release time | 3ms |