Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 3A; PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSM954N-0111-85-1003
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSM954N-0111-85-1003
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 3A; PCB
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Contact material | Ag |
| Body dimensions | 15.5x11x11.5mm |
| Current rating | 3A |
| Switched voltage | ≤ 220V AC |
| Coil resistance | 25Ω |
| Rated coil voltage | 3V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 3A / 30V DC |
| Contact resistance | 50mΩ |
| AC contacts rating @R | 3A / 125V AC |
| Contact current max. | 3A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 2.25V DC |
| Coil power consumption | 360mW |
| Operate time | 5ms |
| Release time | 5ms |