Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 2A; PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSM957-0111-85-S006
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSM957-0111-85-S006
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 2A; PCB
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Contact material | Ag |
| Current rating | 2A |
| Switched voltage | ≤ 125V AC |
| Coil resistance | 240Ω |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 24V DC |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 2A / 120V AC |
| Contact current max. | 2A |
| Relay variant | miniature |
| Coil voltage max. | 7.8V DC |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 4.8V DC |
| Coil power consumption | 150mW |
| Operate time | 5ms |
| Release time | 5ms |