Converter: DC/DC; 150W; Uin: 9÷36V; Uout: 8÷35VDC; Iout: 10A; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSP150-40M
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RSP150-40M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 150W; Uin: 9÷36V; Uout: 8÷35VDC; Iout: 10A; OUT: 1
| Output current | 10A |
| Mounting | THT |
| Power | 150W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Body dimensions | 57.9x36.8x12.7mm |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Efficiency | 98% |
| Number of outputs | 1 |