Converter: DC/DC; 45W; Uin: 9÷36V; Uout: 8÷35VDC; Iout: 5A; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSP45-40M
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RSP45-40M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 45W; Uin: 9÷36V; Uout: 8÷35VDC; Iout: 5A; OUT: 1
| Output current | 5A |
| Mounting | THT |
| Power | 45W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Body dimensions | 40.6x25.4x10.2mm |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Efficiency | 97% |
| Number of outputs | 1 |