Relay: solid state; Ucntrl: 18÷32VDC; Icntrl max: 7.7mA; 2A; 4g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSR30-D24-D1-02-040-1
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSR30-D24-D1-02-040-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 18÷32VDC; Icntrl max: 7.7mA; 2A; 4g
| Max. operating current | 2A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Body dimensions | 28x5x15mm |
| Switched voltage | 0...32V DC |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 50µs |
| Release time | 600µs |
| Control current max. | 7.7mA |
| OEM number | 2611997 |