Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 80A; 48÷280VAC; -30÷80°C; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSR52-24D80
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSR52-24D80
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 80A; 48÷280VAC; -30÷80°C; IP20
| Max. operating current | 80A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 58.6x45.7x33.5mm |
| Switched voltage | 48...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| OEM number | 2615932 |