Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 60A; 48÷530VAC; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSR52-48A60
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSR52-48A60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 60A; 48÷530VAC; -30÷80°C
| Max. operating current | 60A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 58.6x45.7x33.5mm |
| Switched voltage | 48...530V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| OEM number | 2615936 |