Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 75A; 24÷280VAC; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSR72-28A75-H
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSR72-28A75-H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 75A; 24÷280VAC; -30÷80°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 75A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 105x153x122mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| OEM number | 2615998 |