Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 75A; 24÷660VAC; DIN,on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSR72-60D75-H
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RSR72-60D75-H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 75A; 24÷660VAC; DIN,on panel
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 75A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 105x153x122mm |
| Switched voltage | 24...660V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| OEM number | 2616011 |