Connection lead; PIN: 3; 5m; plug; 4A; with LED indicators; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RST 3-RKWT/LED A 4-3-224/5 M
Tootja: LUMBERG AUTOMATION
Tootja tootekood: RST 3-RKWT/LED A 4-3-224/5 M
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; PIN: 3; 5m; plug; 4A; with LED indicators; IP67
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Number of pins | 3 |
| Series | RST |
| Max. operating voltage | 30V DC |
| Cable length | 5m |
| Indication | LED |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulator material | PUR |
| Insulation colour | black |