Connection lead; M12; PIN: 5; straight; 5m; plug; 60VAC; 4A; -25÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSTS 5-183/5 M
Tootja: LUMBERG AUTOMATION
Tootja tootekood: RSTS 5-183/5 M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 5; straight; 5m; plug; 60VAC; 4A; -25÷80°C
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Number of pins | 5 |
| Series | RSTS |
| Max. operating voltage | 60V AC, 60V DC |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 5m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | straight |
| Sensors features | additional screen against interferences |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | orange |