Connection lead; M12; straight; 2m; plug; 250VAC; 4A; -25÷80°C; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSTS 8-184/2 M
Tootja: LUMBERG AUTOMATION
Tootja tootekood: RSTS 8-184/2 M
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; straight; 2m; plug; 250VAC; 4A; -25÷80°C; IP67
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Max. operating voltage | 250V AC |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 2m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | for sensors/automation |