Module: soft-start; Usup: 220÷400VAC; DIN,panel; 30kW; IP20; 55A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSWT4055E0V111
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: RSWT4055E0V111
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: soft-start; Usup: 220÷400VAC; DIN,panel; 30kW; IP20; 55A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 220...400V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 30kW |
| Rated continuous current | 55A |
| Starting/stopping time | 1...20/0...20s |