Schottky Rectifier, 30 V, 1 A, Single, SOD-323HE, 2 Pins, 470 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSX101VAM30TR
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RSX101VAM30TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 30 V, 1 A, Single, SOD-323HE, 2 Pins, 470 mV
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323HE |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 5A |
| Max. forward voltage | 470mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 200µA |
| Max operating temperature | 150°C |