Probe: for oscilloscope; passive; 500MHz; 1.2m; BNC plug; 10: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RT-ZI10C-2
Tootja: ROHDE & SCHWARZ
Tootja tootekood: RT-ZI10C-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Probe: for oscilloscope; passive; 500MHz; 1.2m; BNC plug; 10: 1
| Operating temperature | 5...40°C |
| Cable length | 1.2m |
| Quantity in package | 2 |
| Max. input voltage | 300V |
| Conform to the norm | CAT III 300V, EN 61010 |
| Cable/adapter structure | BNC plug |
| Attenuator | 10:1 |
| Kind of probe | passive |
| Type of measuring probe | for oscilloscope |