RT0402FRE0775RL Yageo Thin film resistor SPQ 10000pc
Kordarv:
75201.0
Minimum quantity:
75201.0
Tootekood:
RT0402FRE0775RL
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: RT0402FRE0775RL
Thin Film Resistors - SMD 75 OHM 1% 50PPM 1/16W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RT0402FRE0775RL Yageo Thin film resistor SPQ 10000pc
| Resistance | 75Ω |
| Tolerance | ±1% |
| Width | 0.5 mm |
| Length | 1 mm |
| Height | 0.3mm |
| Weight | 0,650mg |
| Quantity in package | 10000 |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Mounting style | PCB Mount |
| Minimum operating temperature | - 55 C |
| Maximum operating temperature | +155 C |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Brand | YAGEO |