Resistor: thin film; precise; SMD; 0603; 330Ω; 100mW; ±1%; -55÷155°C
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
RT0603FRE07330RL
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: RT0603FRE07330RL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; precise; SMD; 0603; 330Ω; 100mW; ±1%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 100mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Max. operating voltage | 75V AC |
| Case - mm | 1608 |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Kind of resistor | precise |