Tootekood: RT0603FRE076K8L
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: RT0603FRE076K8L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Chip Resistor, 6.8 kohm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, General Purpose
Mounting SMD
Power 100mW
Resistance 6.8kΩ
Type of resistor thin film
Case - inch 603
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±1%
Case - mm 1608
Temperature coefficient 50ppm/°C