RT31L048
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RT31L048
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: RT31L048
Spetsifikatsioon tootele RT31L048
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for soldering |
| Number of pins | 8 |
| Current rating | 16A |
| Coil resistance | 5.52kΩ |
| Rated coil voltage | 48V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 16A |
| Relay variant | monostable, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 417mW |
| Operate time | 9ms |