Relay: electromagnetic
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
RT424F24-1
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: RT424F24
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Number of pins | 8 |
| Contact material | AgNi |
| Height | 15.7mm |
| Body dimensions | 29x12.7x15.7mm |
| Current rating | 8A |
| Coil resistance | 886Ω |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | monostable, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 10ms |
| Release time | 5ms |
| Coil current | 14.2mA |