Oneboard computer; RAM: 32MB; Flash: 8MB; RT5350F; 41x48mm; 5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RT5350F-OLINUXINO
Tootja: OLIMEX
Tootja tootekood: RT5350F-OLINUXINO
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oneboard computer; RAM: 32MB; Flash: 8MB; RT5350F; 41x48mm; 5VDC
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| Kind of connector | pin header |
| Interface | Ethernet, I2C, JTAG, SPI, UART, USB |
| Dimensions | 41x48mm |
| Programmers and development kits features | microcontroller I/O lines lead to goldpin connectors |
| Kind of architecture | MIPS24KEc |
| Kind of memory | SDRAM |
| Processor | RT5350F |