Switch: encoding switch; Stabl.pos: 10; AC load @R: 0.15A/60VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
480.0
Tootekood:
RTAP31S12W25FS
Tootja: C&K
Tootja tootekood: RTAP31S12W25FS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: encoding switch; Stabl.pos: 10; AC load @R: 0.15A/60VAC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | encoding switch |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 12 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | brass |
| Max. contact resistance | 150mΩ |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Illumination | none |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 10000cycles |
| AC contacts rating @R | 150mA / 60V AC |
| Stable positions number | 10 |
| Switching torque | 5Ncm |
| Indexed positions | 30° |