Encoding switch
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTAP32S06M25NS
Tootja: C&K
Tootja tootekood: RTAP32S06M25NS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Encoding switch
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | encoding switch |
| Contact plating | nickel plated, silver plated |
| Number of positions | 6 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | brass |
| Max. contact resistance | 150mΩ |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Body dimensions | 25.8x22x18.6mm |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 10000cycles |
| AC contacts rating @R | 150mA / 60V AC |
| Stable positions number | 6 |