Oscilloscope: digital; Ch: 2; 70MHz; 1,25Gsps,2,5Gsps interleaved
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTB22-70
Tootja: ROHDE & SCHWARZ
Tootja tootekood: RTB22-70
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oscilloscope: digital; Ch: 2; 70MHz; 1,25Gsps,2,5Gsps interleaved
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 2 |
| Interface | Ethernet, USB |
| Dimensions | 390x220x152mm |
| Kind of display used | color |
| Additional functions | voltmeter |
| Display resolution | 1280x800 |
| Max. input voltage | 300V |
| Trigger | bus, falling-edge, impulse width, level-triggered, logic, rising-edge, video signal |
| Measuring instrument features | EF function - electrical field detecion, mask testing, mathematical functions: addition, subtraction, division, multiplication and FFT, touchscreen supports operating with gestures |
| Standard equipment | mains cable, oscilloscope probe (1 per channel) |
| Sampling | 1,25Gsps, 2,5Gsps interleaved |
| Type of oscilloscope | digital |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 10bit |
| Input coupling | AC, DC, GND |
| Trigger coupling | AC, DC, highpass, lowpass |