Oscilloscope: mixed signal; Ch: 2; 300MHz; 1Gsps; 1Mpts; RTC1000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTC-BNDL
Tootja: ROHDE & SCHWARZ
Tootja tootekood: RTC-BNDL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oscilloscope: mixed signal; Ch: 2; 300MHz; 1Gsps; 1Mpts; RTC1000
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 2 |
| Interface | Ethernet, USB |
| Dimensions | 285x175x140mm |
| Kind of display used | color |
| Additional functions | voltmeter |
| Display resolution | 640x480 |
| Max. input voltage | 150V |
| Trigger | falling-edge, impulse width, logic, rising-edge, serial protocol, video signal |
| Measuring instrument features | EF function - electrical field detecion, mask testing, mathematical functions: addition, subtraction, division, multiplication and FFT, protocols analyse: I2C, SPI, UART/RS-232/RS-422/RS-485, CAN/LIN |
| Sampling | 1Gsps |
| Type of oscilloscope | mixed signal |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 8bit |
| Input coupling | AC, DC, GND |
| Trigger coupling | AC, DC, highpass, lowpass |