Module: regulator; NTC; temperature; Out: SPDT,relay; DIN; 5÷40°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTM-01
Tootja: ZAMEL
Tootja tootekood: RTM-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; NTC; temperature; Out: SPDT,relay; DIN; 5÷40°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | RTM |
| Body dimensions | 90x17.5x66mm |
| Additional functions | control of receivers depending on the temperature, LED status indicator |
| Number of terminals | 7 |
| Kind of output | relay, SPDT |
| Kind of temperature sensor | NTC |
| Controlled parameter | temperature |
| The programming method | potentiometer |