Module: regulator; NTC; temperature; Out: SPDT,relay; DIN; 5÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTM-20
Tootja: ZAMEL
Tootja tootekood: RTM-20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; NTC; temperature; Out: SPDT,relay; DIN; 5÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | RTM |
| Body dimensions | 90x35x66mm |
| Kind of display used | LCD |
| Additional functions | 10 daily and weekly programs, display of the set temperature and the temperature of the environment probe, external control input |
| Number of terminals | 12 |
| Kind of output | relay, SPDT |
| Kind of temperature sensor | NTC |
| Controlled parameter | temperature |
| The programming method | keypad |