Module: regulator; KTY81-210; temperature; Out: DPDT,relay; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTM-30
Tootja: ZAMEL
Tootja tootekood: RTM-30
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; KTY81-210; temperature; Out: DPDT,relay; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 85...265V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | RTM |
| Body dimensions | 90x35x66mm |
| Kind of display used | LCD |
| Number of terminals | 12 |
| Kind of output | DPDT, relay |
| Kind of temperature sensor | KTY81-210 |
| Controlled parameter | temperature |
| The programming method | keypad |