Resistor: thick film; THT; TO220; 330Ω; 50W; ±1%; -55÷155°C
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
RTO050C330R0FTE1
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: RTO050C330R0FTE1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; THT; TO220; 330Ω; 50W; ±1%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Case | TO220 |
| Power | 50W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 500V |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Resistor features | needs additional heatsink |
| Power without heatsink | 2.25W |
| Recommended heatsink | thermal resistance 6,5K/W |