Resistor: thick film; screw; 330Ω; 600W; ±10%; 67x60x2mm; 100ppm/°C
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
RTS-02-600-330R-10-1
Tootja: TELPOD
Tootja tootekood: RTS-02-600-330R-10-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; screw; 330Ω; 600W; ±10%; 67x60x2mm; 100ppm/°C
| Mounting | screw |
| Power | 600W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | for soldering |
| Body dimensions | 67x60x2mm |
| Mounting holes pitch | 57mm |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Temperature coefficient | 100ppm/°C |
| Resistor features | needs additional heatsink |
| Number of mounting holes | 2 |