Timer; 1÷12s; DPDT; 230VAC/5A; 220÷230VAC; 220÷230VDC; undecal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTX-132 220/230 12SEK
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: RTX-132 220/230 12SEK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 1÷12s; DPDT; 230VAC/5A; 220÷230VAC; 220÷230VDC; undecal
| Mounting | on panel, socket, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 220...230V AC, 220...230V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Kind of connector | undecal |
| Number of pins | 11 |
| Body dimensions | 36.5x36.5x80mm |
| Kind of output | DPDT |
| Indication | LED |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 1...12s |
| Counter operation modes | delayed switching on |
| number of operation modes | 1 |