Timer; 0,1÷1,2s; DPDT; 230VAC/5A; 24÷48VAC; 24÷48VDC; undecal; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTX-132 24/48 1,2SEK
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: RTX-132 24/48 1,2SEK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,1÷1,2s; DPDT; 230VAC/5A; 24÷48VAC; 24÷48VDC; undecal; IP40
| Mounting | on panel, socket, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...48V AC, 24...48V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Kind of connector | undecal |
| Number of pins | 11 |
| Body dimensions | 36.5x36.5x80mm |
| Kind of output | DPDT |
| Indication | LED |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,1...1,2s |
| Counter operation modes | delayed switching on |
| number of operation modes | 1 |