Timer; 0,01s÷100h; 3PDT; 250VAC/5A; 220÷230VAC; 220÷230VDC; PIN: 11
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTX-151 220/230
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: RTX-151 220/230
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,01s÷100h; 3PDT; 250VAC/5A; 220÷230VAC; 220÷230VDC; PIN: 11
| Mounting | on panel, socket, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 220...230V AC, 220...230V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Kind of connector | undecal |
| Number of pins | 11 |
| Body dimensions | 38x75x103mm |
| Kind of output | 3PDT |
| Indication | LED |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,01s...100h |
| Counter operation modes | delayed switching on, ON for the set interval, symmetrical cyclical operation pause first, symmetrical cyclical operation pulse first |
| number of operation modes | 4 |