Timer; 0,001s÷99h; DPDT; 250VAC/5A; 220÷230VAC; 20÷230VDC; undecal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTX-170 220/230
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: RTX-170 220/230
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,001s÷99h; DPDT; 250VAC/5A; 220÷230VAC; 20÷230VDC; undecal
| Mounting | on panel, socket, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 20...230V DC, 220...230V AC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Kind of connector | undecal |
| Number of pins | 11 |
| Body dimensions | 38x75x103mm |
| Kind of output | DPDT |
| Indication | LED |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,001s...99h |
| Counter operation modes | cyclical operation with two independent times T1 and T2, pause first |
| number of operation modes | 1 |
| The additional control inputs | RESET, STOP |