Module: RF; FM transceiver; FSK; 868MHz; -108dBm; 2.3÷3.6VDC; 4mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTX-868-FSK
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; FM transceiver; FSK; 868MHz; -108dBm; 2.3÷3.6VDC; 4mW
| Supply voltage | 2.3...3.6V DC |
| Number of channels | 2 |
| Dimensions | 25.4x22x2.5mm |
| Frequency | 868MHz |
| Kind of module | FM transceiver |
| Type of communications module | RF |
| Receiver sensitivity | -108dBm |
| TX/RX supply current | 31/6.8mA |
| Kind of modulation | FSK |
| Transmitter power | 4mW |