Module: RF; FM transceiver; FSK,OOK; 869MHz; UART; -108dBm; 500mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RTX-LR-869MHZ
Tootja: AUREL
Tootja tootekood: 650201347G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; FM transceiver; FSK,OOK; 869MHz; UART; -108dBm; 500mW
| Supply voltage | 2.7...6V DC |
| Number of channels | 7 |
| Interface | UART |
| Dimensions | 38.1x24x4.5mm |
| Frequency | 869MHz |
| Kind of module | FM transceiver |
| Type of communications module | RF |
| Receiver sensitivity | -108dBm |
| Range | 3km |
| TX/RX supply current | 500/32mA |
| Kind of modulation | FSK, OOK |
| Transmitter power | 500mW |