Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 24VAC; Icontacts max: 16A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RUC-3022-26-5024
Tootja: RELPOL
Tootja tootekood: RUC-3022-26-5024
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 24VAC; Icontacts max: 16A
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP00 |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Current rating | 16A |
| Switched voltage | ≤ 250V AC, ≤ 250V DC, ≤ 440V AC |
| Coil resistance | 75Ω |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| DC contacts rating @R | 16A / 24V DC |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Contact current max. | 16A |
| Relay variant | industrial |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 20ms |
| Release time | 15ms |